Алкоголь, куріння і бодібілдинг

Вважається, що алкоголь і куріння речі, які суперечать здоровому способу життя. Але в реаліях життя, часто можна побачити спортсменів, які виходячи з тренажерного залу, закурює цигарку. Так само в житті трапляються заходи, на яких відбуваються вжитий алкоголь. І, не дивлячись на це, спортсмени можуть володіти не кволої м’язовою масою. Чи означає це, що такі шкідливі звички як куріння і алкоголь роблять не значний вплив на приріст м’язової маси?

Розглянемо по порядку вплив шкідливих звичок при заняттях бодібілдінгом.

Алкоголь і бодібілдинг

 1. Алкоголь не сприятливо позначається на процесі утворення білка. Навіть відносно малі дози алкоголю здатні зменшити процес білкового синтезу на величину близько 20%.
 2. Алкоголь сприяє дегідратації (зневоднення) організму. А, як відомо, для якісного засвоєння білка необхідна достатня кількість води.
 3. Алкоголь перешкоджає виробленню і роботі гормонів росту і знижує його вироблення на величину близько 42%.
 4. Алкоголь в організмі впливає схоже з токсином, тобто надає отруйну дію.
 5. Алкоголь змінює режими фази сну. А, як відомо, найбільш активний процес відновлення і приріст м’язової маси відбувається в нічний час.
 6. Алкоголь негативно впливає на печінку і цей природний фільтра організму використовує всі сили на те, щоб позбутися від цього токсину, ігноруючи всі інші функції.
 7. Тренування після алкогольних пригод може завдати тільки шкоди. Зневоднений організм буде важко проганяти через нееластичні судини згустки пошкодженої крові, а це дасть додаткове навантаження на серце. Тобто замість продуктивного тренінгу є ризик отримати знос організму.

Куріння і бодібілдинг

 1. У тютюні містяться нікотинові смоли, оксид вуглецю і т.д. Ці шкідливі речовини викликають прискорене скорочення серцевого м’яза. Посилені навантаження в тренажерному залі плюс вплив куріння дають на виході підвищені навантаження на серце.
 2. Куріння стимулює синтез гормонів стресу і кортизол, який при підвищених фізичних навантаженнях може викликати катаболізм (розщеплення м’язових волокон).
 3. Куріння змінює артеріальний тиск, посилюючи навантаження на судини і кардіоаппарат.
 4. Куріння підвищує оксид вуглецю, витісняючи з крові кисень. А для синтезу білка необхідна достатня кількість кисню. Без достатньої кількості кисню в крові якісний приріст м’язової маси буде сильно утруднений.
 5. Куріння знижує ефективність дихального апарату. А для ефективних тренувань легкі повинні працювати добре.
 6. Куріння збиває фази сну, погіршуючи відновлювальні процеси. А, як було сказано раніше, ніж краще сон, тим ефективнішим буде приріст мускулатури.

Кожен з цих негативних факторів (алкоголь і куріння) негативно впливає на приріст мускулатури. А буває так, що ці 2 шкідливі звички поєднуються посилюючи негативний ефект один одного.

Посиденьки в барі в кінці тижня можуть звести нанівець щоденні тренування в тренажерному залі за 7 днів. І кожен спортсмен вирішує для себе сам хоче він проміняти тижневі зусилля на веселий вікенд.

Абсолютний і повна відмова від алкоголю і куріння абсолютно точно потрібен професійним спортсменам. Звичайним людям, які займаються аматорським бодібілдінгом, потрібно пам’ятати наступне. Для того, щоб алкоголь покинув кров має пройти 1-2 дня. Тільки після цього можна говорити про ефективну тренуванні.

Курити безпосередньо перед тренінгом не варто.

Відновлювальні процеси кращих людей відбуваються набагато довше і вимагають великих ресурсів і зусиль. Те ж саме можна сказати і про алкоголь.

В кінцевому підсумку кожен вирішує для себе сам як розпорядитися власними ресурсами. Чи варто витратити їх на спортивні досягнення або ж використовувати на алкогольно-тютюнові розваги.

Джерело: – Бодібілдинг лабораторія
 • YouTube Video

_0.33MB/0.00100 sec