Болить спина? Бігом в басейн!

Болить спина? Бігом в басейн.

Болить спина? Бігом в басейн.

Всі чудово знають про те, що при болях в спині рекомендується аквафітнес. А який саме напрямок, в яких кількостях і що, крім басейну, може позитивно вплинути на самопочуття, багато хто навіть не здогадуються.
Почнемо з діагнозу. Різні прояви остеохондрозу спостерігаються практично у всіх після 30 років. Не радійте, якщо у вас нічого не болить. Тільки по результату МРТ (магнітно-резонансної томографія) лікар точно може поставити діагноз: здоровий. Не поспішайте бігти на діагностику, займіться краще відразу профілактикою.

Так, що ж таке остеохондроз? Хребет складається з 33-34 хребців, між якими знаходяться міжхребцеві диски. Ці диски виконують функцію амортизації хребта. В молодості диски наповнені вологою і поживними речовинами і справляються зі своєю функцією відмінно. Але з роками все змінюється. В результаті компресійної навантаження і зношування міжхребцевих дисків, відбувається їх сплощення.

І тоді, як правило, виникають різні защемлення, які приносять масу незручностей і больових відчуттів. Причому іноді 1 стадія захворювання може проходити безсимптомно, якщо ваші нервові закінчення або кровоносні судини не піддаються сильному затискання.

Так чому ж вони зношуються? По-перше, при навантаженні диски стискаються і віддають вологу, і якщо вони не встигають восстановітьсяі заповнити вологу відбувається висихання і уплощеніе.Прічем повна відсутність навантаження – негативно, тому що диски харчуються методом дифузії, і для харчування їм необхідний приплив крові до прилеглих м’язових тканин.

По-друге, якість вашого харчування також позначається на стані кісткової і хрящової тканини в цілому. Висновки можете зробити самі: тренуйся, але не перевантажуйся, харчуйтеся правильно і тобі забезпечено здоров’я хребта на довгі роки. Вирішіть, що у вас поки все не так погано, щоб займатися спиною, пошкодуєте через деякий час. Так як при остеохондрозі дороги назад немає, ваше завдання призупинити процес, не дати йому розвинутися. А якщо у вас вже все запущено, не турбуйтеся, навіть при грижах (міжхребцевих), можлива корекція, але потрібні сістематіческіетреніровкі.

Два правила тренувань для хребта:

1. Відсутність компресійної осьового навантаження і витягування хребта.
2. Створення м’язового корсету (який є опорою хребта і забезпечує трофіку міжхребцевих дисків).

Басейн вирішує ці завдання при вмілому підході. Плавання прекрасно розвантажує хребет і всі інші суглоби, а зі зміцненням корсета краще впоратися аквааеробіка або спеціальні вправи на суші. Чому спеціальні – поясню. Нам необхідно задіяти глибокі м’язові шари спини, а для цього вправи виконуються в повільному темпі з невеликою амплітудою або в статиці і. Чи не є секретом, що таке заняття, як пілатес, прекрасно справляється з цим завданням. Також гарні для спини вправи на фітбол, на профілакторі Євмінова.

Профилактор Євмінова є універсальним засобом по боротьбі з проблемами хребта, тому що включає і вправи на витягування і силові для м’язів спіни.А при наявності кваліфікованого персонального інструктора, правильно підібрані вправи ЛФК, зроблять вашу спину не тільки здоровою, але і сильною.

Для повсякденному житті також можу дати рекомендації:

1. Чергуй помірну фізичну активність з відпочинком.
2. Чи не засиджуйся на одному місці, включай в свій режим фізкультхвилинки.
3. Уникай надмірних фізичних навантажень.
4. Пам’ятай, що гіподинамія призводить до порушення трофіки в тканинах.
5. Стеж за раціоном харчування. Звівши до мінімуму вживання кави містять і газованих напоїв, вживай оптимально тваринних білків, поповнюй свій раціон мінералами і вітамінами.

Також хочу нагадати всім, що саме від хребетного стовпа йде іннервація багатьох органів і систем організму. І їх робота безпосередньо залежить від здоров’я хребта. І якщо у вас абсолютно толерантні болю в спині, не думайте, що для вашого організму це теж терпимо. Тому вирішите зараз: чи хочете ви мати купу хронічних захворювань і дискомфорт протягом усього життя або вам більше до душі здорове довголіття?

Дотримуйтеся всіх рекомендацій і вам гарантовано здоров’я хребта і всього організму в цілому!

Додати статтю

  • YouTube Video

_0.34MB/0.00345 sec