Чи потрібно використовувати бинти в присіданні

Це питання мені поставив в листі читач мого блогу. Існує багато думок з цього приводу. як атлетів, так медиків. Наведу в цій статті деякі з них. Але, в першу чергу опишу мій досвід застосування бинтів для присідань.

Я використовував бинти для присідань (ще говорять для пауерліфтингу або наколінні). коли почав вперше готуватися до змагань. Протягом року я використовував їх. як все, і мене все влаштовувало. Я рахував. що березі суглоби і зв’язки. Силові показники в присіданнях росли. В якийсь момент я відчув невеликий дискомфорт в колінних суглобах, який посилювався з часом і переріс в слабкі. але больові відчуття.

Бинти дозволяли мені присідати з максимальними вагами, часто я збільшував вагу і робив полуприседи. Але, цих неприємних відчуттів в суглобах я не відчував. коли присідав з меншою вагою. ніж звичайний робочий вага штанги. Я почав турбуватися про колінах і став подумувати про зменшення робочих ваг, але відкочувати назад не хотілося. Але, я все таки зважився. Зменшивши значно робоча вага, я став присідати без бинтів, плюс до того, я почав робити глибокі присідання. злегка схожі з техніки на пауерлифтерские. Тобто я намагався тримати кути в колінах. не висувати коліна за лінію шкарпеток і ставив ступні ширше ніж зазвичай.

В результаті, через якийсь час, не пам’ятаю точно, дискомфорт в колінах пропав, навіть при роботі з максимальною вагою на 10 повторів до відмови в глибоких присідання я не відчував болю.

Вчені з Британії, що займаються дослідженнями в спортивній медицині, стверджують, що постійні присідання з бинтами призводять до зміни рухів, траєкторій переміщення штанги, що може зробити їх більш травмонебезпечними.

У цьому дослідженні учасниками були десять досвідчених атлетів, які присідали з бинтами і без. Під час присідань, штанга рухається не тільки вгору-вниз, але і в горизонтальній площині, вперед-назад. Було встановлено. що присідання з бинтами роблять руху вперед-назад мінімальними. При опусканні, рух в горизонтальній площині зменшувалася до тридцяти дев’яти відсотків, а вгору майже 99%.

В результаті, тиск на суглоби збільшується, значить посилюється тертя. що може призвести до швидшого зносу колінних суглобів. Тиск на суглоб може стати ще більше, так як бинти дозволяють присідати з більшою вагою, плюс до цього. рух відбуватиметься значно швидше, більш потужно.

З іншого боку бинти дозволяють колінні суглоби стабілізувати, а це дозволяє знизити навантаження на зв’язки. І що ж робити?

Британські вчені рекомендують використовувати бинти тільки для найважчих сетів, в інших присідати без їх допомоги.

А головне вчіться присідати правильно!

Якщо пост виявився корисним для Вас, клікніть кнопку +1 або будь-яку іншу. Ви не важко. а мені бонус! Дякую! 🙂

_0.34MB/0.00538 sec