Чітміл або рефід

Чітміл або рефід. Від теорії до практики.

Ти довго і наполегливо дотримуєшся правильного харчування, відмовляючи собі в різних Вкусняшки. Інтенсивно тренуєшся. Зважуючись щоранку, радісно думаєш, що ще на крок ближче до свого ідеального тіла. Але настають дні, коли улюблені ваги перестають радувати, постійно показуючи один і той же. Ти тренуєшся більше – результату немає. Зменшуєш добове споживання калорій, але і це не допомагає.

Що подумаєш, якщо я, найсуворіший охоронець корисності і збалансованості в харчуванні, попрошу тебе з’їсти улюблене блюдо з макаронів або картоплі. дозволю морозиво. Знущаюся? Перевіряю силу волі? Прийшов час спробувати чітміл або рефід.

Чітміл або рефід – це методика завантажувального дня, цілеспрямоване перевищення добового калоража (прошу не плутати з “нарешті я Нажрі по-людськи”). Мета – не допустити уповільнення метаболізму, запустити певні фізіологічні процеси (про що будемо говорити далі) і, звичайно, психологічне розвантаження. Все це в комплексі досить швидко зрушить твоя вага з мертвої точки.

Чітміл відноситься більшою мірою до способу зняття психологічної напруги від строгих обмежень, які супроводжують зміну режиму харчування на правильний. І якщо ти жити не можеш без фастфуду, відчуваєш себе нещасною від виду дозволених правильних продуктів або готова послати до такої-то матері все дієти, то цей метод для тебе. Потрібно просто дозволити собі відпочити і насолодитися смачною і марною для організму їжею – печиво, шоколадки, сендвічі. Але це невеликі рідкісні поблажки, наприклад, один такий прийом їжі за тиждень.

Рефід – це частина загальної системи харчування, націленого на схуднення, коли на певний період (від кількох годин до кількох днів) ти збільшуєш споживання складних вуглеводів, але значно знижуючи споживання жиру. В даному випадку ціль не стільки дати психологічне розвантаження, скільки нормалізувати гормональні процеси – відновити рівень лептину (гормону, що відповідає за насичення), рівень інсуліну (який відповідає за регуляцію ваги), а також заповнити запаси глікогену (що позначиться на ефективності твоїх тренувань). Застосування рефідов також допоможе вам зберегти м’язову масу (про це варто турбуватися тим, хто і так має достатньо низький% жиру).

Чим харчуємося в рефід? Нарешті ти можеш дозволити собі крохмалисті вуглеводи – макарони, хліб, картопля і т.д. (Повний перелік знайдеш в розділі забороненого в книжках про Низьковуглеводні дієти). Також дозволено мала кількість цукру або фруктози (наприклад, фрукти, за якими ти особливо сумуєш). Для збалансованості в харчуванні повинні бути присутніми білки і мінімальна кількість жирів.

Добовий калораж в такі дні може бути збільшений приблизно уполовину. АЛЕ! Чим більше ти збільшиш добове споживання калорій, тим коротшим має бути рефід.

Як підготувати себе до рефіду? По-перше, заплануй його заздалегідь. Не варто його влаштовувати кожен раз, коли скучив за калорійною їжі – це вже ознака того, що ти “даєш собі слабину”. По-друге, напередодні рефіда необхідно провести активну силове тренування.

Що буде далі? Слабкодухих прошу не ставати на ваги в перші 3 дні після рефіда, оскільки вага може збільшуватися за рахунок збільшення кількості рідини в організмі. Але через кілька днів ти отримаєш так званий “whoosh” ефект, коли зайва вода з організму буде виведена, а ваги знову покажуть зниження ваги!

Як часто можна переходити на рефід? Для тих, у кого% жиру досить низький, – 1 раз в тиждень. Якщо% жиру середній – 1 раз в 2 тижні. Якщо% жиру досить великий, то дозволити собі рефід можна не частіше 1 разу на 3 тижні.

Які типові помилки спостерігаються при рефіде:

  • спроби в виділене кількість часу впихнути в себе якомога більше високовуглеводної їжі (нагадаю, що принцип помірності навіть в цей період не відміняється! Інакше цифри на вагах навряд чи тебе порадують);
  • вживати в їжу велику кількість нездорової жирної їжі;
  • забути все принципи харчування, до яких ти так старанно привчався і повністю “піти у відрив”.

Успіху і терпіння, мої дорогі, в нелегкому шляху до своєї ідеальної фігури! Пам’ятайте, що красиве відображення в дзеркалі радує більше, ніж будь-який тістечко, а відмінне самопочуття, легкість і здоров’я взагалі безцінні!

_0.33MB/0.00038 sec