Коли протягом дня приймати протеїн при наборі м’язової маси

Коли протягом дня приймати протеїн при наборі м’язової маси

Досвідчені спортсмени знають, що набрати м’язову масу за допомогою одних тільки продуктів харчування вкрай складно. У цьому випадку не обійтися без більш ефективної «артилерії» – протеїну. За допомогою цієї добавки можна за кілька місяців набрати бажані кілограми без шкоди для здоров’я. Але як це правильно зробити?

Деякі рекомендації

Протеїн є дуже популярною, абсолютно безпечною і ефективною спортивної добавкою. З її допомогою можна не тільки набрати м’язову масу. але і поліпшити спортивні показники, збільшити витривалість і силу. Але щоб досягти результату, протеїн потрібно приймати в правильному дозуванні і в певний час. Наприклад, дорослій людині, активно займається спортом, необхідно не менше 2-2,5 г протеїну на 1 кг ваги. Багато хто помилково вважає, що чим більше добавки дати організму, тим швидше можна набрати масу. Насправді ж, організм візьме рівно стільки, скільки йому потрібно, а решта просто не буде переробляти. Більш того, зайвий протеїн надає підвищене навантаження на печінку і нирки. Замість збільшення маси Ви можете отримати тільки проблеми з травленням і іншими органами.

Також дуже важлива якість самого протеїну. Не варто економити на спортивних добавках, адже в подальшому можна набрати не тільки м’язову масу, але і загальна вага, який супроводжується значними жировими відкладеннями.

Кращим протеїном для набору м’язової маси вважається ізолят, в його складі міститься більше 90% чистого білка. Крім того, він практично не містить жиру, вуглеводів і лактози, на яку у багатьох людей непереносимість. Ще в раціоні кожного спортсмена повинен бути присутнім такий порошок, як казеїн. Але приймати його необхідно тільки в конкретний час.

Для розрахунку оптимального обсягу спортивного харчування слід пам’ятати, що в 100 г добавки білка дещо менше, все залежить від якості продукту. Наприклад, як вже говорилося, в ізолят входить 90% білка, відповідно, в 100 г продукту буде 90 г протеїну. З огляду на це, можна розрахувати необхідну кількість порошку для набору маси. Не забувайте, що для набору ваги протеїн доведеться вживати щодня, як в дні відпочинку, так і в дні активних тренувань. Тільки буде трохи відрізнятися дозування.

Запам’ятайте, що протеїн є виключно добавкою для приросту маси. Вам необхідно знати, скільки і коли з’їсти порошок, а також які продукти варто вживати протягом дня. Раціон обов’язково повинен бути збалансований. в ньому мають бути присутні сир, картопля, молоко, гречка, м’ясо та інші продукти. Прийом одного протеїну не дасть результати.

Прийом протеїну для набору м’язової маси

Як правило, більшість людей спить приблизно 7-8 годин на добу. Якщо організм протягом цього часу не отримує їжу, то він починає застосовувати запасні джерела енергії, а саме глікоген, що знаходиться в печінці і м’язах, і амінокислоти, які він отримує при руйнуванні м’язових клітин. Крім того, вранці ще підвищується продукування гормону кортизолу, в результаті чого запускається процес катаболізму тканини м’язів. Щоб цього не сталося, необхідно прийняти порцію швидкого протеїну. Найкраще в даному випадку прийняти сироватковий протеїн або гідролізат протеїну.

При збільшенні м’язової маси необхідно створити умови, при яких амінокислотний пул буде постійно поповнюватися. Для цього потрібно харчуватися не менше 5-6 разів, а між прийомами їжі випивати кілька порцій протеїну по 20 г. Якщо ж протягом тривалого часу Ви не зможете поїсти, потрібно прийняти порцію повільного або комплексного білка. Крім звичайного прийому їжі за дві години до тренування слід прийняти маленьку порцію швидкого сироваткового протеїну або за 20 хвилин до тренувального заняття ВСАА. ВСАА – це незамінні амінокислоти, які складають практично третина всіх протеїнів м’язів, вони застосовуються в якості джерела енергії при інтенсивному функціонуванні м’язів. Якщо ж в процесі тренування в крові немає високої концентрації амінокислот, то організм почне розщеплювати м’язовий білок і використовувати його для забезпечення власних енергетичних потреб. Тому перед тренувальним заняттям необхідно прийняти легкозасвоюваний сироватковий протеїн, який забезпечить організм необхідним обсягом ВСАА та допоможе запобігти м’язовий катаболізм.

Дуже важливо приймати протеїн і після тренування, так як саме в цей час організм найкраще засвоює поживні речовини. Запаси глікогену вичерпані, а концентрація амінокислот і цукру в крові дуже низька. Для швидкого поповнення втрачених вуглеводів і підвищення рівня амінокислот фахівці рекомендують застосовувати гейнер безпосередньо після тренування. Протеїн швидко забезпечить надходження амінокислот в кров, а вуглеводи підуть на відновлення глікогену. Завдяки прийому вуглеводів з високим глікемічним індексом викликається різкий викид інсуліну, що забезпечує краще засвоєння поживних речовин клітинами організму і сприяє швидкому відновленню. Якщо Ви дотримуєтеся жиросжигающей програми, то в посттренировочний коктейлі бажано відмовитися від вуглеводів, обмежуючись тільки концентратом або ізолятів сироваткового протеїну. Звичайний прийом їжі може йти через годину-півтори.

Багато хто вважає, що вживання їжі перед сном призводить до накопичення жиру. Дійсно, це так, але лише щодо споживання вуглеводів і жирів, протеїну це не стосується (справедливо тільки для фізично активних людей). Так як Ви не зможете приймати їжу протягом 6-8 годин, тіло не буде отримувати необхідні для росту і повноцінного відновлення амінокислоти. Тому, щоб уникнути нічного катаболізму м’язів, бажано за півгодини до сну прийняти порцію повільного протеїну, який забезпечить стабільний рівень амінокислот в крові протягом всієї ночі. Найкращим рішенням стане прийом комплексної суміші, що включає протеїни з різною швидкістю засвоєння (молочний, сироватковий, міцелярно казеїн та інше).

Щоб схуднути, протеїни слід приймати в різний час доби в перервах між прийомами їжі, оскільки з їжею їх надходить дуже мало, відповідно, можуть виникнути проблеми зі здоров’ям, до того ж м’язи почнуть руйнуватися, і схуднення буде безрезультатним. При зниженні ваги їсти потрібно 5-6 разів на добу. В цьому випадку протеїнові коктейлі корисні тим, що можуть замінити кілька прийомів їжі концентрованим білком, який позбавлений жирів і вуглеводів, здатних перешкодити досягненню бажаного. При схудненні порції протеїну повинні бути наполовину менше стандартних. Потрібно приймати по половині порції протеїну за 2 години до тренування і через 2 години після неї. Під час схуднення рекомендується вживати комплексних і повільні протеїни, оскільки так Ви зможете забезпечити постійне надходження амінокислот.

Як бачите, протеїн є ефективним і надійним помічником в наборі маси, який при правильному вживанні вже через кілька місяців дасть прекрасний результат.

Спеціально для menportal.info Дмитро Попенко

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть текст з помилкою і натисніть Ctrl + Enter . щоб повідомити про це редакцію.

Так само буде цікаво

Більшість чоловіків у всьому світі, так чи інакше, змушені потіти. Це цілком нормальне явище для людського організму.

Тріщини на п’ятах є дуже поширеною проблемою, яка доставляє не тільки естетичні проблеми, а й іноді.

Якщо у чоловіка без будь-якої причини починаються перепади настрою, він стає дратівливим, з кожного приводу.

2016 Copyright – MenPortal.info Чоловіче здоров’я
Копіювання матеріалів дозволено тільки із посиланням на ресурс.
Все права захищені.

“Увага! Інформація, опублікована на порталі, призначена тільки для ознайомлення. Обов’язково проконсультуйтеся з кваліфікованим фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров’ю!”

Ви повідомляєте про помилку в наступному тексті:

Для завершення просто натисніть “Надіслати помилку”. Також Ви можете додати коментар.

_0.34MB/0.00332 sec