Кращі амінокислотні комплекси для росту м’язів

Амінокислотні суміші для росту м’язів

Амінокислоти – основа протеїну. 22 амінокислоти об’єднуються в різній послідовності в довгі полімерні ланцюги і створюють величезну різноманітність білків, які несуть різні функції в організмі: близько 50 000 різних протеїнів і 15 000 ферментів нашого тіла.

Коли ми говоримо, що для росту м’язів потрібно вживати достатню кількість протеїну, насправді ми маємо на увазі, що м’язових клітин необхідні амінокислоти для синтезу нового білка. Будь-білок, що надходить з їжею, буде переварений в шлунково-кишковому тракті за допомогою спеціальних протеолітичних ферментів до амінокислот і пептидів (фрагментів з 2-5 амінокислот), і тільки тоді отриманий «будівельний матеріал» відправиться на основну «будівництво» – в м’язові клітини .

В м’язових клітинах амінокислоти об’єднуються в іншому порядку і співвідношенні і утворюють новий протеїн м’язової тканини, при цьому витрачається енергія у вигляді АТФ. Нормальний синтез протеїну і зростання м’язів вимагають високої клітинної гідратації, тобто в клітці має бути достатня кількість води, тому так важливо дотримуватися водно-питний режим.

Багато років слова “протеїн” і “амінокислоти” звучать спільно, так що для деяких вони стали синонімами. Так протеїн складається з амінокислот і є їх джерелом, однак відчути різницю можна на конкретному прикладі. На повне розщеплення і засвоєння 70-80% 15 г молочного протеїну потрібно 3 години. Чи можуть Ваші м’язи, розпалені після потужної силового тренування чекати харчування так довго? Скільки часу Вам потрібно на відновлення, якщо Ви дозволите собі це очікування?

Прийом спеціальних амінокислотних комплексів дозволяє у багато разів прискорити процес поставки амінокислот в м’язові клітини, в порівнянні з засвоєнням, наприклад, яловичого стейка. А для атлета це означає інтенсивне відновлення, зниження м’язових болів і якнайшвидший зростання м’язів!

Амінокислотні комплекси низькокалорійні і є прекрасним доповненням до протеїнової дієти, спрямованої на спалювання жиру і опрацювання м’язового рельєфу. Амінокислоти, в тому числі комплекс ВСАА надійно захищають м’язову тканину від катаболічних руйнування і не дозволять жироспалюючим процесам “перепалити” крім жиру ще й частину м’язів.

Кому необхідно приймати амінокислоти?

Амінокислоти необхідно приймати тим, хто хоче набрати м’язову масу і поліпшити відновлення. Фізична продуктивність безпосередньо пов’язана з м’язовою силою, тому можна успішно використовувати амінокислотні курси для підвищення щільності або об’ємності м’язів в залежності від типу тренувань.

Для новачків тренер може порадити використовувати амінокислотний комплекс 3-4 рази в день безперервним курсом, щоб активізувати і підтримати м’язовий зростання.

Особливо зручно використовувати багаторазовий прийом амінокислотних таблеток тим, хто працює в постійних роз’їздах і не має можливості готувати протеїнові суміші або харчуватися 5-6 разів на день.

Прийом амінокислотних комплексів необхідний для того, щоб:

підвищити ефективність тренувань і прискорити набір м’язової маси;
знизити посттренировочний болю в м’язах і забезпечити швидке відновлення;
збагатити харчовий раціон повноцінним протеїном;
придушити апетит і спалити частину небажаних жирових відкладень. < br/> Коли приймати амінокислоти?

Швидкість засвоєння і визначає дозу і час прийому амінокислотних комплексів для набору маси: 10-15 г до і/або після тренування, а також вранці відразу після пробудження.

У амінокислот є такі корисні властивості, як придушення апетиту і здатність спалювати жир. Для цих цілей амінокислоти краще приймати 3-4 рази на день.

Як вибрати амінокислоти?

В основному, амінокислотні комплекси, пропоновані на ринку спортивного харчування – гідролізати. Гідролізат є розщеплений до вільних амінокислот і невеликих пептидних фрагментів протеїн. На відміну від протеїну, гідролізат не вимагає часу на перетравлення і миттєво засвоюється, швидко поставляючи амінокислоти для росту м’язів. Є також і продукти, що містять тільки вільні амінокислоти, швидкість транспорту яких максимальна. Обидва типи амінокислотних комплексів працюють добре, відмінність полягає в тому, що вільні амінокислоти мають найчастіше синтетичне походження, а гідролізат більш натуральні. Кілька досліджень показали, що амінокислоти у вигляді ди- і тріпептідов поглинаються швидше, ніж вільні амінокислоти або довгі пептидні молекули.

Амінокислоти діляться на дві групи – замінні і незамінні.

Найважливіші для м’язового зростання – саме незамінні амінокислоти, оскільки людський організм синтезувати їх не може і обов’язково повинен отримувати з повноцінними білками їжі. Повноцінні білки, багаті незамінними амінокислотами, мають в основному тваринне походження – це молочні протеїни, м’ясо, яєчний білок, хороший амінокислотний склад має також рослинний білок сої. Відповідно, вибираючи амінокислоти для себе, завжди звертайте увагу на вихідну сировину, наприклад, якщо в складі є нізкоценний пшеничний протеїн або колаген, то препарат буде дешевше, але гірше за складом і ефективності.

Лейцин (BCAA)
Изолейцин (BCAA)
Валін (BCAA)
Треонин
Метіонін
Фенілаланін
Триптофан
Лізин
Гистидин

Найкраще використовувати гідролізати на основі сироваткового протеїну або яєчного білка – найбільш цінних джерел незамінних амінокислот. Наприклад, амінокислотні комплекси від виробника Performance, такі як AMINO 2500 і AMINO LIQUID створені на основі сироваткового гідролізату, не містять баластних вуглеводів і є одними з кращих на ринку. Обидва комплекси прекрасно підходять як для набору маси і відновлення, так і для спалювання жиру.

Хороший амінокислотний комплекс повинен містити досить незамінних амінокислот, особливо ВСАА, а також може бути посилений аргинином і глютамином. Беручи амінокислоти до і після тренування або 2-3 рази на день для відновлення Ви забезпечуєте насичення зростаючої м’язової тканини повноцінним будівельним матеріалом.

Численні дослідження показують, що саме незамінні амінокислоти, зокрема, ВСАА, запускають анаболічні процеси росту, тому орієнтуйтеся за змістом ВСАА – чим їх більше в складі продукту, тим краще. Іноді спортсмени роблять вибір у бік чистих ВСАА, що виходить трохи дорожче, але абсолютно результативно.

_0.33MB/0.00101 sec