Мінечелла Д

Мінечелла Д. Чи може йога зробити м’язи сильніше?

Багато людей сумніваються в тому, що завдяки йозі можна зміцнити м’язи. Всі згодні з тим, що йога розвиває гнучкість і розслабляє, але для розвитку м’язів йогу вважають занадто «легким» заняттям. Однак йога безперечно робить нас сильнішими.

В університеті Каліфорнії було проведено дослідження. Десять представників «офісного планктону» займалися йогою протягом 8 тижнів. Вони відвідували від двох до чотирьох уроків на тиждень. Кожне тренування складалася з пранаями (10 хвилин), розігріву (15 хвилин), асан (50 хвилин), релаксації медитації (10 хвилин). Після закінчення експерименту вчені досліджували фізичний стан учасників і з’ясували, що сила м’язів збільшилася на 31%, витривалість на 57%, гнучкість – на 188%, кардіо- та дихальна системи – на 7%. Ці результати справді вражають, адже люди займалися йогою всього 8 тижнів!

Як практика, яка здається такою простою, може так сильно вплинути на наше тіло?

На відміну від традиційних вправ для нарощування м’язів, під час йоги в тілі виникає опір. Ви не наростити величезних м’язів, як у бодібілдерів, але точно станете сильніше.

Багато асани виконуються дуже повільно, і нерідко позу потрібно утримувати протягом кілька подихів. Це набагато складніше, ніж виконувати аеробні вправи в швидкому темпі. Багато років я піднімала тяжкості, так що мої м’язи звикли до навантаження. Одночасно я зрідка займалася йогою, і під час тренування м’язи благали про милосердя. Доводилося виходити з пози і відпочивати. Під час фітнес-тренувань я такого майже ніколи не відчувала.

Деякі балансові пози, такі як Врікшасана або Сарвангасана, вимагають величезного м’язового контролю, щоб запобігти падінню. Це теж дуже сприяє зміцненню м’язів.

Зазвичай люди, що займаються спортом, хочуть дізнатися, як швидко накачати м’язи. Йога допоможе і в цьому, але принцип дії йога-асан відрізняється від вправ, які використовують під час фітнес-тренування. Під час фітнес-тренування ви ізолюєте певну м’яз, що приводить до того, що вона стає короткою і напруженою. Під час практики йоги ваші м’язи витягуються, тому що, навантажуючи, одночасно ви їх розтягує. Чи не фокусуєтесь на певних м’язах, а, навпаки, задієте невеликі групи глибоких м’язів, які зазвичай не функціонують. Ви працюєте з усім тілом одночасно.

Йога допомагає перебудувати м’язову систему, і вона приходить в баланс. Оскільки ви не перепрацьовувати конкретні м’язи, ризик травми істотно знижується. Крім того, ваші м’язи будуть краще виглядати, стануть більш рельєфно і витривалішими.

Ще цікаво:

  • Йога-події вересня
  • Тхіть Hат Хан. Керівництво по медитації при ходьбі.
  • Смачна їжа для голодних йогів: шоколадно-фінікові солодощі
  • Чайні церемонії
  • ЙОГА OPEN-AIR 2009: Додати як це було
  • Сафронов А. Міфи і помилки про йогу: 8 ступенів
  • Вирушаємо осягати внутрішню гармонію з Катериною Степанової
  • Шенкман Л. Вегетаріанська кухня: пряні супи – протиотруту від зими. Частина друга

_0.34MB/0.00630 sec