Можливий вплив гейнера на здоров’я

Можливе вплив гейнера на здоров’я

Чи може гейнер якимось чином негативно казати на здоров’я. Як і якій дозуванні його треба пити.

Гейнер – це дуже популярна добавка, яка в сфері початківців і професійних бодібілдерів користується великим попитом. Пояснити це просто – з її допомогою можна добитися відмінних результатів уже через кілька місяців прийому і старанних тренувань. З іншого боку виникає багато питань з приводу того, чи шкідливий гейнер. У даній статті ми розберемося, чи небезпечний він для підлітків, чи може привести до ослаблення потенції і погіршення здоров’я.

Склад

Головне, чому варто приділити увагу – склад гейнера. В якості основи тут виступає два основних компоненти – протеїн і вуглеводи. Їх процентне співвідношення може бути різним. Наприклад, білка може бути до 10-40%, а вуглеводів, відповідно – до 90-60%. При цьому чим менше процентне співвідношення протеїну, тим гірше. Ні, гейнер з мінімальним обсягом білка не шкодитиме здоров’ю. Просто замість приросту м’язової маси можна отримати збільшення ваги за рахунок жирових відкладень.

Вид протеїну також вельми важливий при відповіді на питання, чи шкідливий гейнер. Так, ідеальний варіант – застосування ізоляту або гідролізату сироваткового протеїну. Дані види білка відрізняються своєю чистотою і можуть похвалитися відсутністю шкідливих домішок.

Деякі виробники для здешевлення продукту додають соєвий білок. В цьому випадку гейнер буде дійсно шкідливий для чоловічого здоров’я. Як правило, це дуже погано для потенції. Якщо в складі є концентрат сироваткового протеїну – це також великий мінус. В даному білку є лактоза, яка може завдати шкоди травній системі. Її потрапляння в організм може призвести до появи серйозних алергічних реакцій, розлади шлунка і метеоризму.

Наявність цукру в складі добавки – це дуже шкідливо, але ряд маловідомих виробників цим «грішать». Цукор завдає прямої шкоди зубам і підвищує рівень глюкози в організмі. Та й погодьтеся, навіщо платити за гейнер, в складі якого є 50-60% цукру (таке буває весь ма часто). Це викидання грошей на вітер.

Звертайте увагу на вид вуглеводів. Якщо в складі тільки швидкі вуглеводи, то спортсмен отримає тільки шкоду від прийому добавки. У такій ситуації швидкість утворення жирових відкладень буде набагато вище, ніж зростання м’язових волокон. Як наслідок, приходить ожиріння. А в подальшому боротися із зайвою жиром досить складно.

Приділіть увагу наявності добавок. Так, виробники можуть додавати до складу різні мінерали, вітаміни і креатин. Все це дуже корисно для організму, але в помірній кількості. Наприклад, великий обсяг креатину може бути шкідливий для хворих нирок, які можуть не впоратися з підвищеним навантаженням. Якщо ж організм здоровий, то вищевказані добавки не завдають шкоди внутрішнім органам.

Не варто відкидати й такий фактор, як індивідуальна непереносимість до одного з компонентів. Якщо організм не приймає будь-який з елементів гейнера, то це також може привести непоправної шкоди.

Дозування і особливості прийому

Щоб виключити шкоду від гейнера дуже важливо дотримуватися дозування і правильно приймати добавку. Зокрема, оптимальний обсяг однієї порції для бодібілдера становить близько 100-120 грам. При цьому готовий порошок можна розводити в будь-якої рідини, будь це молоко, сік або вода. Для спрощення змішування можна використовувати шейкер або міксер.

Для максимального ефекту приймати гейнер необхідно до початку тренування (десь за годину) і після занять спортом (через 20-25 хвилин). Більш частий прийом може бути шкідливий. Особливо, якщо людина схильна до повноти. Та й взагалі, вуглеводно-білкову суміш не рекомендується приймати людям, які швидко обростають жиром. Так, можна отримати зворотний ефект – збільшити не обсяг м’язової маси, а товщину жирового прошарку.

Максимального ефекту від гейнера можна домогтися, якщо приймати його в комплексі з іншими добавками, наприклад, глютамином і креатином. Крім цього, не шкодить і суміщення гейнера з амінокислотами. Так, вуглеводно-білкову суміш можна приймати до походу в тренажерний зал, а амінокислоти – після. В цьому випадку організм отримує повний обсяг енергії і білків для виконання програми тренування, а після занять до м’язів надходить повний спектр амінокислот.

Висновок

Так чи шкідливий гейнер? У 99% випадків відповідь буде негативною. Але щоб виключити будь-який негативний прояв добавки, необхідно виконати кілька простих правил:

  • по-перше, перевіряйте склад комплексу перед його покупкою;
  • по-друге, переконайтеся в здоров’я своїх внутрішніх органів;
  • по-третє, дотримуйтеся дозування і правила прийому;
  • по-четверте, проконсультуйтеся з лікарем.

Якщо дотримуватися всі наведені вище правила, то шкода від гейнера виключений. Ви можете сміливо приймати добавку і насолоджуватися отриманими результатами. Удачі.

_0.34MB/0.00645 sec