Набрати вагу

Набрати вагу

Набрати вагу швидко, легко і ефективно, при цьому не завдаючи шкоди своєму здоров’ю – це ціла наука! Даний напрямок дієтології може успішно застосовуватися як у жінок, так і для того, щоб набрати вагу чоловікові.

Умови для збільшення ваги. Що необхідно врахувати і ч то потрібно зробити, щоб набрати вагу? Коли потрібен набір маси тіла у чоловіків і жінок? У яких випадках не можна набирати вагу самостійно? Найчастіші питання для тих, хто хоче набрати вагу. Стаття Доктора Олени Горшковій.

Якщо ви хочете набрати вагу обов’язковими умовами повинні бути:

Додаткові умови, на які варто звернути увагу, щоб набрати вагу, це:

1. комфорт застосовуваної техніки

2. швидкість/швидкість настання ефекту

3. довготривалість збереження результату, стабілізація маси тіла

Заведіть щоденник, в якому ви будете відбивати всі свої зміни. Вносьте дані кожні 5-7 днів, хоча багато хто робить це частіше. Спочатку, на першій сторінці, дуже важливо визначитися і відзначити:

1. Визначтеся за рахунок чого саме ви хочете набрати вагу: жирова маса, м’язова тканина або обидва варіанти.

2. У які терміни і з якими темпами ви хочете зробити набір ваги?

3. Наскільки вам важливий довготривалий результат .

4. Чи будете ви використовувати при цьому фізичне навантаження . якщо так, то яку?

5. Чи готові ви переглянути своє харчування . Якщо так, то яке харчування ви хочете при цьому використовувати: тільки “природні” продукти, тільки спортивне харчування або їх комбінацію.

6. У будь-якому випадку грають роль генетичні особливості і конституція, адже особливості набору ваги у астеніків, нормостеников і гиперстеников будуть відрізнятися.

У щоденнику відзначаєте .

Ваші найперші дані:

 • масу тіла,
 • окружності талії, стегон, гомілок, сідниць, рук – для жінок,
 • розмір біцепса, над грудьми, під грудьми, талія, сідниці, стегна, гомілки та інші питання, що цікавлять задані параметри для чоловіків.

Відзначайте виконану фізичне навантаження . її час, темпи, види (заняття на прес – 40 хвилин, інтенсивна веслування – 20 хвилин).

Позначте ваше харчування – кількість білків, жирів, вуглеводів і прийом добавок, для оцінки ефективності збільшення ваги.

Наприкінці тижня підведіть підсумки, відзначте червоним – провали і зеленим – успіхи протягом тижня.

Коли зазвичай потрібно набір ваги?

 • диспропорційно або худорлява фігура: мало або багато жирової тканини при недостатньою, нормальною або надлишковою м’язовій масі, як наслідок:
 • Психологічний дискомфорт від свого тіла і
 • Бажання ізметіть свою фігуру в кращу сторону

Часті медичні показання для набору маси тіла:

 • Індекс маси тіла менше 20
 • Порушення менструальної функції, безпліддя, пов’язане з недостатньою масою тіла у жінок
 • Астенізація, анемія
 • Анорексія
 • Паліативна допомога
 • За додатковими лікарських рекомендацій
 • Підвищення тиску, артеріального тиску понад 140/90 мм.рт.ст.
 • Високий цукор крові (гіперглікемія) в тій чи іншій мірі
 • Підвищені ліпіди в крові (холестерин, тригліцериди, ліпопротеїди низької щільності)
 • Збільшення печінки, захворювання даного органу
 • Хронічний панкреатит в анамнезі
 • Наявність каменів в жовчному міхурі
 • Нефролітіаз (камені в нирках), камені в сечовому міхурі
 • Захворювання серцево-судинної системи
 • Захворювання хребта (грижі, протрузії, сколіоз), суглобів, остеохондроз, важка ступінь
 • Варикозне розширення вен
 • При підозрі або наявності ендокринної патології
 • Будь-яке загострення хронічного захворювання

З обережністю необхідно набирати вагу, якщо у вас є спадкова схильність до вищевказаних захворювань і патологій.

Після того, як ми завели щоденник “Як набрати вагу”, виконуємо наступний ряд дій, які необхідно провести перед процесом збільшення маси тіла:

1. Провести оцінку фізичного і психологічного стану.

Рутинні дослідження: загальний аналіз крові, сечі, біохімічний аналіз крові.

За свідченнями: УЗД печінки, підшлункової залози, нирок, щитовидної залози, серця, судин голови, шиї, нижніх кінцівок, дослідження хребта, на предмет протрузий і міжхребцевих гриж.

Консультації терапевта, ендокринолога при відхиленнях в рекомендованих дослідженнях, підвищенні тиску, глюкози крові та інших показників.

Це необхідно не тільки для виключення захворювань, але і оцінки резервів організму, його первісного стану і фізичних і психологічних можливостей.

2. Дати точну оцінку якісним і кількісним складом тіла.

Не застосовувати препарат при цьому: сумнівні методи, підлогові ваги, дослідження в фітнес-клубах, у осіб без медичної освіти і у відсутності відповідної спеціалізації. Відноситься до діагностичних, фізіотерапевтичним методам діагностики. При наборі ваги у моїх пацієнтів я особисто проводжу дану комп’ютеризовану апаратну оцінку: первинну і динамічну, з інтерпретацією отриманих результатів. Похибка мінімальна.

Перед дослідженням бажано щільно не їсти напередодні, з ранку – легкий сніданок, випити мінімум рідини, сходити в туалет, щоб отримати найбільш точні результати. Проводити краще вранці, кожні 2-3 тижні, в більш частому проведенні немає необхідності, якщо лікар не вказав інше.

Статеві відмінності або особливості набору ваги у чоловіків і жінок :

Набір ваги у чоловіків і жінок відрізняються і залежать від:

 • спадкових ознак і конституції
 • особливостей обміну речовин
 • гормонального статусу.

За статистикою чоловіки легше набирають м’язову масу, жінки – жирову. Останні також схильні до “набору зайвої рідини”, що частіше виражається в набряках різного ступеня в другій фазі циклу.

Це явище носить цілком фізіологічний характер. Відбувається за рахунок перебудови жіночого організму для вдалого виношування, пологів і подальшого годування малюка. В даному процесі відіграють роль як зовнішні, так і внутрішні чинники і адаптаційні механізми (гормональна перебудова, зміни обміну речовин, накопичення і розподіл рідини та інше).

В нормі, за останніми рекомендаціями, прибавка в вазі при вагітності (аж до 39-40 тижні) становить від 10 до 15 кг, в даному випадку враховується: зайва вага самої мами, дитину, затримка рідини, маса матки, плаценти, навколоплідних вод. В ідеальному випадку сама мама повинна додати не більше 3-6 кг.

Збільшення у вазі в такому випадку залежить від:

 • Первинної ІМТ, ваги і зросту жінки
 • спадковість
 • Віку
 • Кількості пологів
 • Токсикозу і гестозу
 • Сопутствущіх захворювань
 • Аппетита мами і малюка під час вагітності
 • Фізичної активності

Як набрати вагу жінці?

1. Оцініть своє харчування, наскільки він збалансований і відповідає вашому метаболізму і витраті енергії. Забезпечте себе повноцінним харчуванням в перебігу дня, виключивши при цьому жирні високалорійние продукти. Якщо самостійно це зробити не виходить – зверніться до фахівця, лікаря дієтолога, який допоможе відрегулювати ваше харчування для забезпечення вашого організму повноцінної калорійністю і складом, адже не дуже хочеться мати міцні сідниці при пухкому животику.

2. “Розкладіть по поличках” свій режим дня, захоплення і фізичну, розумову навантаження.

3. Краще висипайтеся, адже сон сприятливо позначиться на вашій фігурі, усуне зайвий стрес і дасть час для переробки мозком денний інформації.

4. Усуньте всі тривожні вас чинники, або навчитеся ставитися до них по-іншому.

1. Введіть повноцінне харчування: в ньому мають бути присутні повноцінні білки, складні вуглеводи. невелика кількість рослинних жирів. Робіть акцент на продуктах, дієті, що містить Омега-3, 6 і 9 жирні кислоти. Не відмовляйтеся від простих страв – їх склад простіше контролювати. Ваш раціон на період набору повинен бути якомога більш значний, ніж завжди. Введіть більш частий прийом їжі.

2. Додайте, коли це потрібно, фізичне навантаження.

3. Не обмежуйтеся харчуванням і фізикою, введіть масажні техніки, липолитические коктейлі, фізіотерапевтичні методики.

Часто потрібне масажні або апаратні фізіотерапевтичні методики, вони допоможуть усунути м’язові болі, скутість, зменшити набряки, поліпшити лимфоотток. прискорити процес спалювання жирів в небажаних місцях, поліпшити трофіку тканин і полегшити навантаження на хребет, суглоби.

За подробицями зверніться до фахівця.

4. Дуже важливо при наборі ваги врахувати особливості статури.

Від цих пунктів, чітких виконань рекомендацій і регулярних відвідувань лікаря, як і фітнесу, залежать ваші результати і терміни їх отримання.

Найбільш часті питання при наборі ваги.

Знайди свою ситуацію, постав питання і отримай відповідь на сайті.

1. Завжди була худорлявої. Довго не можу пополнеть. Ем шоколад, булки, морозиво – без ефекту.

2. До вагітності і пологів вага була нормальною, після народження дитини фігура дуже змінилася, трохи схудла. Не можу набрати масу тіла, повернути колишні форми.

4. Хотілося б збільшити вагу, але боюся захопитися і сильно погладшати. Як бути?

1. Хотілося б набрати вагу швидко і надовго.

2. Хочу набрати вагу, але щоб живіт не збільшувався.

3. Треба набрати вагу, але за рахунок м’язів, а не жирової тканини.

4. Хочу набрати вагу, але не змінювати спосіб життя і/або харчування.

Автор статті: Доктор Горшкова А.В.

Також, на прийомі у лікаря дієтолога, ендокринолога, фізіотерапевта можна дізнатися: чому дитина набирає вагу, як набрати вагу чоловікові, ч то зробити щоб набрати вагу і як не набирати вагу.

Записатися на прийом до лікаря дієтолога, ендокринолога

Текст представлений для читання. Дана стаття є оригінальною, захищена законом про авторське право. Будь-яке копiювання, публiкацiя, дублювання, передрук частини або цілого тексту, передача третім особам, продаж, копіювання, модернізація і модифікація даної інформації на будь-яких носіях в електронному, друкованому, рукописному вигляді, розміщення в друкованих виданнях, інтернет-ресурсах будь-якого типу суворо заборонено. Зайшовши на даний ресурс ви приймаєте ці умови.

 • YouTube Video

_0.35MB/0.00659 sec