Навіщо потрібно періодично міняти програми тренувань

Навіщо потрібно періодично міняти програми тренувань

Навіщо міняти програму тренувань?

  1. Виникає звикання м’язів до одноманітним навантажень, і відповідно знижується ефект від тренувань. Ви помічали, що коли ви приступаєте до нової програми, у вас, як правило, хороший прогрес. Поступово прогрес уповільнюється, і в підсумку ви виходите на, так зване, плато або застій результату (коли ви тренуєтеся, а результати помітно не поліпшуються). Якщо продовжувати діяти також монотонно й одноманітно, продовжувати просто довбати стіну, малоймовірно, що результати у вас покращаться. Після того, як ви добре отзанімалась з якої-небудь програмі, отримали хороший результат, після того, як ви зняли з цієї програми вершки потрібно поміняти програму тренувань, і почати подальше просування вперед.
  2. Якщо ви занадто довго займаєтеся по одній і тій же програмі, виникає втома нервової системи. Це може призводити до того, що у вас з’явиться відраза до спортивних занять, у вас буде небажання йти на тренування. Спортом потрібно займатися з задоволенням, вам це повинно подобатися. Потрібно хотіти йти на тренування, потрібно завжди підтримувати інтерес до занять, а для цього, потрібно періодично міняти програму тренування.
  3. Потрібно міняти програму тренувань, щоб більш різнобічно розвивати м’язи, щоб використовувати різні вправи, тренувати м’язи в різному режимі, щоб розвивати тіло більш гармонійно. Скільки ж потрібно займатися по одній програмі тренувань, щоб зберігати хороший прогрес, і інтерес до спортивних занять? Практика і дослідження показують, що оптимальний час занять по одній програмі близько восьми тижнів. Це приблизна величина, яка залежить від рівня вашої підготовки, від вашої нервової системи, від самої програми, і від багатьох інших факторів, тому я рекомендую тренуватися по одній програмі від шести до дев’яти тижнів. Після цього потрібно замінити програму тренувань. Що ж потрібно міняти в програмі тренувань? Зовсім не обов’язково міняти всі відразу, і перевертати з ніг на голову.

  • Ви можете замінити . наприклад, частина вправ, залишити основні базові вправи, і поміняти допоміжні.
  • Ви можете змінити число підходів і повторень.
  • Ви можете поміняти тижневий план тренування, розкладку вправ по днях тижня, наприклад: ви раніше тренували спину, і біцепс, а тепер будете тренувати спину і плечі в один день.
  • Ви можете поміняти порядок виконання вправ. Наприклад, ви свою фітнес-тренування починали з ніг, тепер можете починати з м’язів верху тулуба. Якщо у вас є улюблена програма тренувань, яка вам дуже подобається, то не обов’язково від неї відмовлятися назавжди. Позаймайтеся – перейдіть тимчасово на іншу програму, і потім поверніться до своєї улюбленої програмі тренувань.

Схожі статті

  • YouTube Video

_0.34MB/0.00582 sec