Ожиріння у дітей: як здобути перемогу

Ожиріння у дітей: як здобути перемогу

Ваші побоювання з приводу зайвої ваги у дитини цілком обгрунтовані. Ожиріння у дітей – це ризик розвитку згодом багатьох патологічний станів в організмі: гіпертонії, діабету, захворювань серцево-судинної системи. суглобів і навіть деяких видів раку.

Термін «дитяче ожиріння» – це проблема медичного характеру, і обумовлена ??вона цілою низкою чинників, в тому числі сидячим способом життя, тривалим перебуванням біля телевізора і комп’ютера, наявністю у продажу дешевих, але шкідливих для здоров’я продуктів харчування (поп-їжа).

Як стверджують фахівці Центрів з контролю і профілактики захворювань (США) «причини дитячого ожиріння» це споживання зайвої кількості калорій і недолік фізичної активності ».

Таким чином, найбільш часто ожиріння виникає внаслідок переїдання і через порушення контролю витрати енергії.

На думку фахівців, у дітей, що страждають на ожиріння, ймовірність мати зайву вагу в дорослому віці, становить 70%.

Але схуднення має здійснюватися згідно з рекомендаціями лікаря і під його контролем.

З чого слід почати і що можна зробити вже зараз?

Перш за все переглянути харчові звички і раціон харчування своєї сім’ї.

Схуднути без відмови від солодощів (!) Практично неможливо.

Дітям же важко встояти перед спокусами і тому дієта для них – сильний стрес.

Щоб підтримати що страждає на ожиріння дитини, підлітка, юнака, необхідно всій родині правильно харчуватися і дотримуватися ЗСЖ (Здоровий Спосіб Життя) .

Вирівнювати харчування слід:

 • з зменшення кількості їжі, що з’їдається за один прийом
 • замість солодких напоїв (крем-сода, пепсі-кола і ін.) Слід пити тільки воду
 • обов’язково вживати ягоди і фрукти: яблука, банани, апельсини, полуницю, чорницю, малину, дині
 • білкові продукти повинні бути пісними, наприклад, курка або риба
 • намагатися їсти більше овочів (це дає відчуття насичення і зменшує відчуття голоду, перешкоджає запору в роботі кишечника
 • слід уникати (!) Потенційно небезпечних модних дієт.

За кожне «порушення режиму» (наприклад, не втримався і з’їв тістечко) не варто сердитися на дитину, а краще встановити покарання наступного порядку: 15 хвилин крутити обруч або 20 раз зробити вправу «велосипед». Слід пам’ятати, що фізична активність дуже важлива в боротьбі із зайвою вагою. Якщо дитина за характером не активний, мало рухається, то слід записати його для відвідування плавбасейні, в гурток танців і т.п. Головне, щоб дитина займався регулярно фізнагрузкі, тобто обтяжував свій організм і збільшував тим самим обмін речовин, який буде адекватно «спалювати» жири в організмі.

Але нерідко у дітей ожиріння може бути наслідком гіпоталамо-гіпофізарного захворювання . коли мають місце гіпоталамічні порушення, а саме: схильність до переїдання (булімія), гормональні розлади з боку гіпофіза, щитовидної залози, статевих залоз. На цьому тлі дітей турбують підвищений апетит, почуття голоду вночі, спрага, трофічні порушення шкіри, рожеві стриї на стегнах, животі, плечах, пахвових Спадина, гіперпігментація шиї, ліктів, підвищення артеріального тиску.

Таких дітей треба обстежити в умовах клініки .

 • запис ЕЕГ
 • спеціальні лабораторні дослідження гормонального фону в крові і в сечі рентгенографические дослідження і МРТ черепа
 • дослідження цукру в крові протягом доби
 • глюкозо-толератность тест і ін.

При виявленні даної патології у підлітка лікування ожиріння має бути комплексним, що включає дієтотерапію (низькокалорійна їжа), дробове харчування (5-6 разів на день), розвантажувальні дні (білкові, фруктові), активний руховий режим, систематична лікувальна гімнастика, душ , масаж, рефлексотерапія, фізіотерапевтичні методи лікування.

Лікування ожиріння у дітей може проходити і в умовах санаторію, в тому числі і в оздоровниці «Юрміно» (Саки, Крим), але тільки при призначенні лікарем.

Всі перераховані вище методи лікування доступні в оздоровниці «Юрміно» завдяки розвиненій медичної інфраструктурі і наявності кваліфікованого медичного персоналу.

У нашій оздоровниці доступні: гидрокинезотерапия в басейні, різні види ЛФК, тренажерний зал, дієтотерапія, різноманітні види душів і масажів, багатий арсенал фізіотерапевтичних впливів. Мабуть, один з важливих факторів – це розташування оздоровниці на березі моря . а це значить, що дитина зможе щодня здійснювати прогулянки біля моря. Свіже морське повітря багаторазово підсилює обмінні процеси в організмі.

Дітям з підвищеним апетитом і ожирінням призначають анорексигенні і проносні засоби, а також тиреоїдні препарати.

У терапії ожиріння у дітей успішно застосовуються також гомеопатичні монопрепарати (цимицифуга, Антімоніум крудум, хелідонум, Лікоподіум і ін.) І комплексні гомеопатичні засоби німецької фірми HEEL (г.Баден-Баден): Графітес Космоплекс З, Хепель, Тіреоідеа композитум, тестисів композитум (у хлопчиків), Оваріум композитум (у дівчаток). Лікування проводиться під наглядом лікаря-ендокринолога за місцем проживання.

Слід пам’ятати, що піклуючись про своє здоров’я і здоров’я своїх дітей, дотримуючись ЗСЖ, Ви віддає честь Богові, який подарував усім нам життя.

 • YouTube Video

_0.34MB/0.00385 sec