Різниця між біговою доріжкою і звичайним бігом

Обговорення

Щодо бігу (і ходьби) думки людей діляться порівну: одним подобається бігати на відкритому повітрі, а інші воліють бігову доріжку. Я чула безліч аргументів на підтримку як однієї, так і іншої точок зору, але для новачка розібратися в цьому складно. Чому віддати перевагу? Чи існує насправді різниця між біговою доріжкою і бігом на вулиці? Де краще спалюються калорії? Які існують позитивні і негативні сторони в тому і в іншому вигляді бігу?

Щоб розібратися в цьому каламбуре і розставити всі крапки над i, давайте розглянемо біг на біговій доріжці і біг на відкритому повітрі. Аналізуючи обидва види бігу, ми оцінимо їх по різним істотним характеристикам.

На біговій доріжці покриття завжди однаково. Його перевага в тому, що воно рівне і знижує навантаження на колінні суглоби (якщо правильно відрегулювати і експлуатувати). З іншого боку, через рівній поверхні бігової доріжки (або навіть при невеликому її ухилі) м’язи не отримують належної навантаження, як при бігу на вулиці.

Завдяки нерівній поверхні, біг на відкритому повітрі більше навантажує м’язи, але на асфальтних покриттях і тротуарах такий біг негативно впливає на колінні суглоби. Також небезпечно бігати, якщо дорога мокра або покрита льодом. Вирішивши займатися бігом на вулиці, краще вибирати грунтові стежки або бігові доріжки на стадіоні (якщо вони, звичайно, є поблизу).

Підказка: маючи проблеми з колінами, краще вибирати бігову доріжку або щадне покриття на стадіоні. А любителям бігових доріжок рекомендуємо час від часу включати похилий режим, щоб додати м’язам більше навантаження.

Займаючись на біговій доріжці, ти завжди знаєш, що температура в приміщенні буде в межах 15-20 ° C. Проблем з тим, який одяг вдягти, також не виникає. Ні вітру, дощу, снігу. Але любителі бігових доріжок отримують недостатню кількість сонячного світла (і вітаміну D відповідно), а також позбавляються всіх переваг бігу на відкритому повітрі.

Коли за вікном температура повітря в районі 20? С і яскраво світить сонечко, навряд чи хто буде бігати в приміщенні на біговій доріжці. Але в похмурі, прохолодні, дощові, вітряні дні стан атмосфери буде значно впливати на результативність і безпеку тренування на вулиці.

Взимку, особливо при відсутності необхідної підготовки, легко можна отримати обмороження чи зневоднення, посковзнутися і впасти на льоду або пошкодити м’яз і потрапити в скрутне становище за багато кілометрів від дому. А людям, що страждають від сезонних алергій, займатися на відкритому повітрі в період загострення не рекомендується взагалі.

Підказка: якщо хочеш цілий рік бігати без проблем, краще скористатися біговою доріжкою. Якщо любиш бігати по вулиці на великі відстані, завжди одягайся по погоді, бери з собою якісь документи і трохи дрібниці на випадок непередбачених обставин. А любителям бігових доріжок радимо хоч іноді бігати на вулиці, особливо при гарної, сонячної погоди.

Безсумнівний плюс бігової доріжки – можливість мати повну інформацію про хід тренування. Комп’ютер показує подолану дистанцію, кількість спалених калорій (по крайней мере, приблизно), швидкість руху і кут нахилу полотна бігової доріжки. Бігова доріжка ідеально підходить для інтервального тренінгу, оскільки відображає інформацію про швидкість руху, яку можна змінювати в процесі. Але людям, яким дана інформація не видається необхідним, доведеться під час бігу постійно дивитися вперед на величезний, нудний пульт бігової доріжки.

Звичайно, бігаючи на вулиці, тебе не будуть супроводжувати підказки і сигнали, як на біговій доріжці. Але саме біг на відкритому повітрі надає прекрасну можливість відпочити від сучасних технологій.

Більшість з нас проводить так багато часу перед екранами моніторів, що перебування на лоні природи йде тільки на користь. При необхідності, можна скористатися різними спеціальними пристроями, які будуть відображати всю потрібну інформацію (швидкість руху, дистанцію, час, і т.д.). І стоять такі пристрої на порядок дешевше бігової доріжки.

Отже, бажання займатися в самоті і мати всю необхідну інформацію це ще не привід відмовлятися від бігу на відкритому повітрі.

Підказки: якщо від занять на біговій доріжці тебе постійно відволікають годинник на дисплеї, повісь на нього рушник. Якщо ти бігаєш на вулиці і хочеш мати всю необхідну інформацію – купи спеціальний пристрій (наприклад, «Nike + sportband» або «Garmin nner»), щоб відстежувати швидкість і дистанцію. Як зовсім економне рішення підійде і звичайний крокомір.

Хоча багато любителів бігових доріжок клянуться, що перегляд телепередач або грає музика їх відмінно мотивує, в цілому, більшості людей займатися на біговій доріжці досить нудно, особливо якщо тренування проходить в спортзалі (або бігову доріжку неможливо поставити поруч з телевізором). Давай будемо чесні: все-таки трохи нудно (і дивно) кудись бігти, але при цьому залишатися на місці. Тому в багатьох бігових доріжках присутні спеціальні тренувальні програми, які автоматично змінюють кут нахилу полотна і швидкість, щоб тренування не була такою нудною.

Зовсім інша справа, якщо бігати на вулиці – постійно мінливий пейзаж змушує весь час про щось думати і не дає нудьгувати. У парку можна намагатися наздоганяти попереду біжать. Більшість з тих, хто бігає на вулиці, навіть не бере з собою iPod або щось в цьому роді, тому що пейзаж сам по собі прекрасно мотивує. До того ж, бігати на вулиці адже можна і з цілком конкретною метою: в банк, на пошту, на роботу. На біговій доріжці так не вийде.

Підказки: і в спортзалі, і на вулиці старайся бігайте з приятелем Так час летить набагато швидше.

На біговій доріжці ноги просто переставляються, тому що поверхню рухається, а на вулиці ноги здійснюють поштовх. Тому тут потрібно відштовхуватися від досягнення цілей тренується.

1) тренування серцево-судинної і дихальної систем відбувається в обох випадках однаково.

2) Спалювання калорій залежить від часу бігу, тобто щоб спалити однакову кількість калорій, на біговій доріжці бігати доведеться довше, ніж на вулиці.

3) Головна відмінність – тренування м’язів ніг. На вулиці при бігу здійснюється поштовх, тому, якщо хочеться натренувати витривалість – біг на вулиці в рази підвищує це якість, тому що м’язи ростуть і міцніють.

Висновок такий: біг на вулиці витрачає більше кількість енергії, ніж біг на доріжці при рівному періоді часу.

Був у нас в школі чудовий фізрук. Коли на вулиці була жахлива погода, він бігав на доріжці в залі Тільки він не включав її, а штовхав поверхню ногами, як на вулиці, не впираючись руками в стійці, тому що порушується координація руху. Ви запитаєте як він це робив? У стінці були дерев’яні панелі і він прив’язував себе мотузкою, тим самим вона тримала його на місці.

P.S. Все геніальне – просто ; -)

звичайно ж найкраще бігати на свіжому повітрі і природі, але далеко не завжди цьому сприяє погода. тому моя улюблена бігова доріжка /Netshop/catalog/begovye-dor .. найкращий помічник у підтримці фігури

  • YouTube Video

_0.35MB/0.00587 sec