Силові вправи при шийному остеохондрозі

Ми дуже часто скаржимося на головні болі. П’ємо море абсолютно не потрібних таблеток. А справа все в захворюванні шийного відділу хребта. Мій чоловік довго страждав головними болями. А в один прекрасний день йому зовсім стало погано. Коли я звернулася з цим питанням до знайомого терапевта. Вона порадила йому змінити позу, в якій він сидить перед комп’ютером на роботі і зробити масаж комірцевої зони.
Я спочатку до цих порад поставилася несерйозно. Але рекомендації про всяк випадок виконала. І вкрай була здивована, коли чоловік сказав, що у нього нарешті зникли головні болі, і прояснилося в голові. Потім вона порадила ще кілька вправ. І, Слава Богу, мій чоловік зараз забув що таке головний біль.
Так чому ж захворювання шийного відділу хребта так особливо актуальні. По-перше: тут знаходиться початок спинного мозку. По-друге: уздовж шийних хребців йде одна з головних артерій до головного мозку. І, по-третє: з шийним хребцем з’єднується череп людини. Саме тому остеохондроз шийного відділу хребта має дуже строкату клінічну картину, а також тяжкі наслідки при відсутності своєчасного лікування.

Остеохондроз шийного відділу хребта.

Всередині верхніх шийних хребців, немов в кістковій манжетке, з боків від спинного мозку проходить артерія, яка йде всередину черепа і несе кисень для структур мозку, що відповідають за рух, рівновагу, дихання, артеріальний тиск, роботу серця і інші функції.

При шийному остеохондрозі просвіт манжети для даної артерії зменшується, також можуть зміщуватися між собою самі хребці. Все це призводить до зменшення діаметра і звуження просвіту артерії, що супроводжується кисневим голодуванням певних ділянок головного мозку. В результаті виникає ряд неврологічних симптомів: головний біль, запаморочення, порушення ходи, тремтіння, потемніння в очах, підвищення артеріального тиску. Все це характерно тільки для остеохондрозу шийного відділу хребта і є його відмінною рисою.
Дуже часто, особливо на початкових стадіях остеохондрозу, у молодих, при наявності подібної симптоматики ставиться діагноз “синдром вегетосудинної дистонії”.

Крім судинної симптоматики, остеохондроз шийного відділу хребта призводить і до патології нервових корінців, які відходять від спинного мозку. Це проявляється болем з поширенням в руку або окремі пальці. Іноді з’являється оніміння пальців, кисть може стати холодної, спостерігається “мармурова” забарвлення шкіри. Причина таких змін полягає в порушенні регуляції нервовою системою тонусу кровоносних судин.

Безумовно, при остеохондрозі уражаються і самі шийні хребці з хрящами, розташованими між ними. В цьому випадку виникає біль в шиї, плечах. Біль посилюється при рухах, нахилах. Якщо уражається хребець, який з’єднується з черепом, то сильний біль виникає при рухах голови, особливо при поворотах вправо і вліво (коли сама шия нерухома).

Як виявити остеохондроз?

Діагноз остеохондрозу шийного відділу хребта ставиться, в першу чергу, при наявності у пацієнта вище перерахованих скарг. Вони ретельно аналізуються, виключається ймовірність інших захворювань, які можуть маскуватися остеохондрозом.

Додатково може бути виконаний рентген знімок шиї. Однак він інформативний вже на більш пізніх стадіях захворювання. Найбільш ранні зміни в хрящах і хребцях можна виявити за допомогою МРТ.

Виконавши УЗД кровоносних судин головного мозку і особливо хребетної артерії і визначивши її патологію, можна побічно говорити про наявність шийного остеохондрозу.

Лікувальні гімнастичні вправи.

При наявності проблем з шийним відділом хребта, пацієнтові показаний комплекс вправ. Завдяки лікувальної гімнастики зміцнюються і розслабляються м’язи, покращується кровообіг у судинах, знімається симптоматика остеохондрозу.

1. Перша вправа – найпростіше. Сидячи, покладіть одну долоню на лоб і нахиляйте голову вперед, одночасно опираючись долонею. Один нахил продовжувати до 10 секунд. Після невеликого відпочинку повторити вправу 10 разів.

2. Друга вправа аналогічне, тільки долоню потрібно покласти в області скроні і голову нахиляти в сторони.

3. Наступне, третя вправа виконують в тому ж положенні, тільки голову максимально повертають вправо і вліво по черзі.

4. Вправа 4 краще виконувати стоячи. При опущених уздовж тіла руках потрібно максимально підняти плечі і утримувати їх в такому положенні 10 секунд. Далі опустити, зробити глибокий вдих, розслабитися на 10-15 секунд і повторити 5-10 разів.

5. П’ята вправа робиться також стоячи, необхідно максимально притиснути підборіддя до грудей. Схема аналогічна вправі N4.

6. Вправа шосте виконується протилежне попередньому – голову потрібно максимально розгинати.

7. І, нарешті, сьома вправа можна виконувати як самостійно, так зі сторонньою допомогою. Суть вправи полягає в періодичному массировании в області умовного з’єднання голови і шиї – це покращує кровотік головного мозку.

Даний комплекс вправ дозволяє зміцнити м’язи шиї, підвищити їх еластичність, поліпшити рухливість і зменшити прояви остеохондрозу шийного відділу хребта.

ВПРАВИ КИТАЙСЬКОЇ МЕДИЦИНИ ДЛЯ шийних хребців

Якщо, виконуючи рухи головою, ви чуєте хрускіт, вам важко повернути її на 90 гр. або при нахилах виникає біль, значить, шия потребує леченіі.Для посилення ефекту повороти і нахили голови треба супроводжувати рухом очей в тому ж напрямку. Виконувати повільно і плавно.
1. Сядьте на стілець, тримаючи спину і голову прямо. Зробіть глибокий вдих і натисніть долонями на лоб, одночасно напружуючи м’язи шиї і не даючи голові відкинутися назад. Затримайте дихання і збережіть напругу на 5-7 сек. На видиху відніміть долоні і на 10 сек повністю розслабтеся, опустивши голову на груди. Повторіть 3-5 разів.

2. Вдихніть, зімкнутими в замок руками натискайте на потилицю. При цьому напружте шию і не давайте голові опуститися. Затримайте дихання і залишайтеся в цьому положенні 5-7 секунд. На видиху опустіть руки і розслабтеся на 10 сек. Повторіть 3-5 разів.

3. Зробивши вдих, натисніть лівою долонею на скроню, намагаючись протягом 5-7 сек не піддаватися тиску. Потім видихніть, максимально розслабте м’язи шиї і плечей, відпочиньте 10 секунд. Те ж саме зробіть правою рукою. Повторіть вправу 3-5 разів кожною рукою.

4. Стільки ж разів зробіть нахили голови вперед і назад. На вдиху відведіть голову назад, долаючи опір долонь, що охоплюють шию ззаду, а очі підійміть вкрай вгору. Затримайте дихання і збережіть напругу м’язів шиї протягом 5-7 сек. На видиху поверніть голову в початкове положення. Розслабтеся на 10 сек.

5. При нахилі вперед долоні тиснуть на шию, а вона поступово поступається цьому тиску, На вдиху голова максимально опускається на груди. Підборіддя притискається до шиї, а погляд опускається вниз. Поза зберігається 5-7 секунд. Потім видих, повернення в вихідне положення і розслаблення.

6. На вдиху поволі поверніть голову вліво, напружуючи м’язи шиї, і постарайтеся подивитися якнайдалі в сторону руху. Затримайте дихання і напруга на 5-7 сек. На видиху поверніть голову в початкове положення, розслабтеся на 10 сек. Виконайте вправу 3-5 разів в кожну сторону.

7. Опустіть голову на груди і розслабте м’язи шиї. Постарайтеся підборіддям «розтерти» ключиці, поступово збільшуючи амплітуду рухів. Повторіть 10 разів.

8. Закиньте голову назад, розслабте м’язи обличчя і шиї. Спробуйте потилицею «розтерти» нижню частину шиї. Повторіть 20 разів.

9. Плечі розслабте і опустіть. Роблячи повільний вдих, верхівкою максимально тягніться вгору, намагаючись якомога більше розтягнути шийні хребці. Одночасно робіть повороти голови вліво і вправо з невеликою амплітудою. Поверніться у вихідне положення і розслабтеся. Повторіть 5 разів.

Регулярне виконання допомагає зняти болі в області шиї, позбутися від безсоння, запаморочення і головного болю, від дзвону у вухах і оніміння рук.

Виконувати вранці і ввечері, а протягом дня періодично, краще щогодини, робити окремі вправи. Наприклад, з 1-го по 5-е, потім з 6-го по 9-е і, нарешті, з 10-го по 13-е. Для профілактики особливо необхідно тим, чия робота вимагає тривалого перебування в одному і тому ж положенні або пов’язана з комп’ютером.

  • YouTube Video

_0.34MB/0.00132 sec