Станова тяга на прямих ногах (мертва тяга)

Раміль

7. Жовтня 2014 о 15:44

Розберемо пару вправ в яких 90% відвідувачів фітнес-клубів плутаються і не розуміють в чому відмінність (нерідко буває, що в оману їх вводять місцеві тренера).
Через те, що в залізному спорті (бодібілдинг , пауерліфтинг, важка атлетика та ін.) налічується як мінімум 6 різновидів станової тяги, багато хто просто не знають і не розуміють відмінність одного виду від іншого.

Давайте розберемося в чому різниця між класичною становою тягою і тягою & quot; Сумо & quot ;, що таке румунська станова тяга і мертва тяга. Трохи не забув, ще станова тяга на прямих ногах і Deadlift.
Навіть не знаю з чого почати, вже кипить мозок)))

Спочатку приберемо зайве.
Почнемо з того, що станова тяга на прямих ногах і мертва тяга – це одне і теж вправу. Ми його будемо називати становою тягою на прямих ногах, щоб надалі уникнути плутанини.
Наступне – Deadlift. Не дивлячись на те, що слово це перекладається як мертва тяга))), в далеких країнах так обзивають класичну станову тягу, звідси деяка плутанина серед фітнес-експертів, чиї статті можна зустріти на безмежних просторах інтернет простору.

Підіб’ємо підсумки першої чистки, у нас залишилося:
1. Класична станова тяга
2. Тяга & quot; Сумо & quot;
3. Румунська станова тяга
4. Станова тяга на прямих ногах
Мертву тягу і Deadlift, яка перекладається як мертва тяга, але є становою тягою – все в топку, щоб не підривали мозок)))

Тепер по порядку розберемо те, що залишилося.
Класична станова тяга. Мал. 1

При відриві штанги від підлоги, в роботу активно включаються передня поверхня стегна, сідничні м’язи, задня поверхня стегна, розгинач стегна, трапецевидная м’яз, ромбовидна, м’язи передпліччя і багато інших м’язових груп.

Класична потяг виконується при вузько поставлених ногах (на ширині плечей або трохи вже). Гомілку практично стосується грифа штанги. Тут напруга переноситься на м’язи спини, біцепс стегна, сідничні м’язи і квадріцепс. При виконанні даної вправи важливо піднімати штангу рівномірно і вертикально, голову не закидати назад і не опускати на груди, плечі розгорнути і звести лопатки.
Цінний рада:
кожен раз коли ви одягаєте штани, намагайтеся дотримуватися тієї ж техніки, що і при виконанні класичної станової тяги. В цьому випадку Ваша техніка буде відточена до ідеалу.

Станова тяга & quot; Сумо & quot; Мал. 2
У становій “Сумо” ноги ставлять ширше плечей. Шкарпетки розгортаються назовні. Коліно дивиться туди, куди показує великий палець стопи (мені і самому завжди хочеться туди подивитися). Хват зверху на ширині плечей або трохи вже. Перше рух також має бути ногами і так само, як і в «класичної тязі”, потрібно як би натягувати на себе штангу (як штани), і, розгинаючи корпус, в кінці повністю прийняти вертикальне положення. Низ спини також повинен бути прямим.
Атлетам вище 180 см. рекомендую тягнути в стилі “Сумо”, так як при виконанні класичної тяги сивий виходить занадто глибоким і атлету складно зафіксувати необхідний прогин в попереку, що може привести до травм. Якщо Вам все-таки дуже хочеться тягнути класикою, на цей раз слід цю вправу з плинтов.
Тільки дотримуючись цих рекомендацій Ви зможете дістатися до більш менш серйозних ваг без травм.

Румунська станова тяга. Мал. 3

Я вважаю дану вправу кращим для розвитку м’язів задньої поверхні стегна і сідничних м’язів. Спасибі важкоатлетам з Румунії
У 1990 році олімпійський чемпіон з Румунії Ніку Влад, на базі навчального центру Джима Шміта, який можна відвідати в Сан-Франциско, після виконання станової тяги в 220 кг. і 230 кг. виконав нікому невідоме вправу, що нагадує класичну станову тягу, але не в повну амплітуду, доводячи штангу до (істерики))) середини гомілки, з вагою 300 кг

Принципова відмінність румунської тяги від інших видів полягає в наступному:
* зміщення навантаження на задню поверхню стегна і сідничний м’яз;
* вертикальне положення гомілки протягом усього руху;
* основний робочий момент відбувається навколо тазостегнового суглоба;

Покрокова техніка румунської станової тяги:
Дія №1:
– Підійдіть впритул до грифа. Ноги на ширині плечей або трохи вже, стопи – паралельні.
– Візьміться за гриф хватом на ширині плечей, хватом зверху.
– Спина пряма, лопатки зведені.
– Ноги злегка зігнуті в колінах за рахунок того, що таз відводимо назад.

Дія №2:
Залишаючи лопатки зведеними, подаємо таз назад, прогинаємо спину і нахиляючись, відводимо сідниці назад. Протягом всієї амплітуди руху, спину тримаємо прогнути. Опускаємося до натягу задній поверхні стегна, гомілку залишається вертикальною протягом усього руху

Станова тяга на прямих ногах. Мал. 4

Я вважаю, що станова тяга на прямих ногах одне з малоефективних вправ для розвитку задньої поверхні стегна, тому що цю вправу на увазі, що основне навантаження на цільову м’язову групу лягати в момент опускання штанги (поступається режим). В цьому випадку робочі ваги повинні бути серйозними, але використання великих робочих ваг в даній вправі неминуче призведе до міжхребцевих гриж.

На одному з сайтів (який ставитися до моїх улюбленцям), я знайшов матеріал, який звучить так (поки не знайшов сам експеримент, але обов’язково, якщо він існує, ми його знайдемо, буду вдячний за будь-яку допомогу):
Кілька років тому біомеханіку вправ піддали перевірці з використанням томографів, розкрилася неприваблива істина. Станова тяга на прямих ногах критично перевантажує м’язи-розгиначі хребта, тільки і всього. Рекомендувати її для накачування біцепсів стегон і сідниць – непрощенна помилка
Про тягу на прямих ногах більше ні слова Вона відправлена ??на смітник історії.
Я згоден

Не забуваємо про техніку безпеки:
1. Чи не округляйте спину.
2. Чи не згинайте лікті.
3. Використовуйте важкоатлетичні пояса.
4. Не женіться за вагами, якщо це веде до погіршення техніки виконання вправи.
5. Не використовуйте постійно разнохват. Тяга разнохватом призводить до асиметрії, що в перспективі може призвести до травми.
6. Не об’єднуйте свій пристрій важку станову тягу частіше, ніж 1 раз в тиждень.
7. Ваш варіант;)

  • YouTube Video

_0.35MB/0.00410 sec