Варіанти вправ при грижі в шийному відділі хребта

Варіанти вправ при грижі в шийному відділі хребта

На жаль, кількість випадків виникнення грижі в шийному відділі, з кожним роком стає все більше. Але і це сприяє тому, що багато потенційних хворі, починають активно займатися власним здоров’ям. А адже саме те, який спосіб життя веде людина, прямо впливає на цю проблему. Благо, вправи при грижі шийного відділу хребта можуть в більшості випадків допомогти позбутися від недуги.

Можна відразу відзначити унікальний засіб для лікування захворювань хребта, що володіє високою ефективністю і має багато позитивних відгуків.

Мова йде про ортопедичний пластирі «ZB PAIN RELIEF». Масштабні клінічні дослідження були проведені в Стокгольмському медичному університеті (Швеція) в 2013 році. Всього в них брало участь понад 1000 чоловіків і жінок з різними захворюваннями хребта і суглобів, які протягом 2-х тижнів використовували ортопедичні пластирі «ZB PAIN RELIEF». Результати досліджень здивували навіть лікарів!

Болі, як гострі, так і ниючі, пройшли у більшості випробовуваних протягом 1-3 днів після початку використання пластирів. У більш ніж 70% беруть участь у дослідженнях з’явилися значні зрушення в лікуванні хронічних захворювань хребта і суглобів.

Більше про це пластирі ви можете дізнатися за посиланням далі – «ZB PAIN RELIEF».

Важливо розуміти, що якщо людина постійно займається спортом, то він практично може і не переживати про те, що у нього утворюється грижа. Для тих же, хто зіткнувся з цією проблемою, були розроблені численні спеціальні лікувальні гімнастики. Більш того, даний процес можна проводити в домашніх умовах. Головне, це проконсультуватися з лікарем, і навіть перший комплекс вправ провести під його наглядом, щоб не зробити собі тільки гірше.

На постійній основі, через шийний відділ хребта під весь організм передаються численні сигнали, які допомагають нашому організму функціонувати правильно. Якщо відбувається мінімальний збій в роботі, то здоров’я моментально погіршується, на грунті чого і виникають різні хвороби.

Як і будь-які інші процедури, ЛФК має власні обмеження щодо використання, з протипоказань можна відзначити наступні:

 • хронічні захворювання;
 • загострення;
 • сильні болі;
 • кровотеча;
 • проблеми з серцем.

Правильне виконання гімнастики при грижі в шиї

Лікувальна гімнастика при грижі шийного відділу хребта буде правильною тільки в тому випадку, коли ви повністю зняли больовий синдром, коли немає більше болю в шийному відділі, і загальний стан здоров’я знаходиться в стабільному стані. З причини того, що видом такої гімнастики існує багато, необхідно також вміти зробити правильний вибір, який дасть максимальний ефект.

 • гімнастика для шиї не повинна завдавати болю і дискомфорт, якщо ж цього не уникнути, то процедуру необхідно виконувати дуже повільно і акуратно, а при різких болях, необхідно відразу припинити виконання;
 • на перших же заняттях, непотрібно виконувати вправи, де необхідно скручувати своє тіло;
 • використовується тільки мінімальне навантаження, особливо на перших заняттях, а рухи повинні виконуватися плавно і повільно, з поступовим подальшим збільшенням навантаження;
 • не можна робити поштовхи в область шиї, а також удари, також не можна стрибати;
 • при наявності грижі в шийному відділі, рекомендується виконувати лікувальну гімнастику по 4-5 разів протягом усього дня.

Застосовуючи такий варіант м’якого відновлення шийного відділу хребта, ви зможете сприяти поступовому збільшенню кровообігу в проблемному місці. Це дозволить міжхребцевих дисків отримувати необхідну кількість макро і мікроелементів, займатися відновленням структури, а також з часом позбавить від проблем з грижею.

Вправи для шиї при наявності грижі

Через особливого будови хребта в шийному відділі, значно ускладнюється лікування даного виду захворювання. З цієї причини, ефективно використовувати тільки спеціально розроблену гімнастику для шиї, яка виконується поступово і ефективно. (По темі: дорзальние грижі дисків шийного відділу).

Такі вправи для шиї при грижі допоможуть відновити еластичність шийних м’язів, поліпшити приплив крові, рухливість самих хребців збільшиться, а структура хрящів, диска і хребця оновиться і стане краще. Крім того, за рекомендацією лікаря, можна змінювати види гімнастики і змінювати їх по власних можливостей і розсуд.

Виконувати лікувальну гімнастику шиї при гострій стадії захворювання міжхребцевої грижі можна! У цей період шиї необхідно надати повний відпочинок і спокій, чого можна домогтися, використовуючи спеціальну фіксуючу пов’язку на шию.

ЛФК при грижі шийного відділу хребта складається з:

 1. Перебуваючи в сидячому або стоячому положенні, опускаємо руки і починаємо плавно повертати голову в різні боки по 7 разів на кожну.
 2. Не змінюючи свого положення, робимо повільні опускання голови і повернення в попереднє положення по 10 разів.
 3. У тому ж положенні, закидаємо голову назад дуже повільно, 11 раз.

Важливо! Ті вправи, які повинні робитися після операції з видалення грижі в шийному відділі, істотно відрізняються від комплексної гімнастики, коли операція не проводилася.

Не буде зайвим згадати і нагадати, що будь-які вправи необхідно починати тільки після консультації з лікарем. Важливо розуміти, що міжхребцева грижа хребта, тим більше в шийному відділі – це дуже серйозна проблема, і будь-які рухи в цьому випадку грають велику роль. З цієї причини, займатися самолікуванням без консультацій з лікарем дуже небезпечно, можна собі тільки нашкодити.

Зверніть увагу на унікальний засіб від остеохондрозу, артрозу і травм!

Гель «Дєдушкін секрет» – перший російський препарат, що дає можливість відновити хрящову тканину в суглобах без хірургічного втручання і ін’єкцій.

Більше про це засобі ви можете дізнатися за посиланням далі – Крем «Дєдушкін секрет».

Особливості виконання занять

При виконанні вправи для шийного відділу хребта при наявності грижі необхідно пам’ятати, що всі вони повинні бути акуратними, не маючи в собі різких рухів, тому як можна навіть нерв прищемити. Бажано не напружувати м’язи, крім уражених при виконанні, намагайтеся все робити в розслабленому стані.

При виникненні болю відразу припиніть виконання вправ. Болі можна відчути в шийному відділі, в такому випадку, можна ще почекати деякий час спробувати дуже повільно повторити рухи без навантажень, якщо і це не допомогло, то зовсім не виконуйте нічого.

Не треба відразу виконувати повний набір вправ, можна розбити на частини. При сильному навантаженню на м’язи, які раніше ніколи не тренувалися, можна тільки збільшити больові відчуття і гарного ефекту це не дасть. Відмінного результату можна додатися тільки при поступовому збільшенні навантаження і регулярному виконанні. Будьте здорові!

 • YouTube Video

_0.33MB/0.00114 sec