Вибираємо напрям йоги для схуднення

Вибираємо напрям йоги для схуднення

Відмінна риса йогів & ndash; гнучкість і стрункість. Тому всі, хто потрапляє в клас східної гімнастики, чекають перетворення, але не всі види йоги ефективні для зниження ваги.

У класичному вигляді йога ідеальна для тих, хто не любить відчувати себе після тренувань як загнана коняка. Хоча є сучасні напрямки, де, як при інтенсивному тренуванні, перехоплює подих, а на наступний день болять всі м’язи. Втім, поява в назві слова & laquo; йога & raquo; не гарантує, що на заняттях вдасться скинути все зайве. Тому, якщо ваша головна мета – стати стрункішою, необхідно вибрати правильну різновид східної гімнастики.

Який би різновид йоги ви не вибрали, пам’ятайте: всі вони будуть ефективні для зниження ваги лише при обмеженнях у харчуванні. Не варто ставати вегетаріанцем або сідати на суворі дієти, але зменшити кількість жирних напівфабрикатів і солодощів в меню доведеться. До того ж займатися стоїть на порожній або майже порожній шлунок. Перед тренуванням допускається легкий перекус, а після можна їсти лише через годину, а краще два. Дозволяється пити чисту воду.

Деякі види йоги існують вже багато століть, інші з’явилися зовсім недавно. Багато напрямів зароджуються на Заході, тому що сучасній людині класична індійська йога не завжди дається. Значима і різниця в менталітеті: європеєць намагається отримати від занять практичну користь – знайти красиве тіло, а індуси зосереджуються на медитації і красі внутрішнього світу. Тому, якщо ви хочете розлучитися із зайвою вагою. шлях ваш лежить не в дальній ашрам, а в фітнес-клуб. Однак і тут не все види гімнастики однакові.

Йога Айенгара

Цей напрямок розроблено Шрі Б. К. С. Айенгара . В молодості він був слабким і хворобливим, йога давалася йому важко – це і навело юнака на думку створити систему для таких же, як він сам. Напрямок підходить новачкам, фізично не підготовленим людям, тим, хто недавно переніс хворобу, травму і т.п. На заняттях ви будете освоювати асани, правильно розташовуючи кістки по відношенню один до одного. Починається все з найпростіших поз, поступово переходять до більш складним, а час, проведений в асан, подовжується.

Що дає? Анатомічно правильні пози допоможуть поліпшити поставу, підтягнути живіт, груди і сідниці. Однак витрата калорій тут невеликий – всього 150-200 ккал за заняття.

Ананда-йога

М’яка різновид хатха-йоги. Асани все ті ж, але приймати позу, а також переходити від однієї до іншої потрібно плавно, немов готуючи тіло до медитації. Одне з основних правил ананда-йоги – безпека. Послідовність асан залежить від індивідуальних особливостей учня. Тобто цим стилем треба займатися з викладачем в невеликій групі, де вчитель може приділити увагу кожному. Викладач повинен стежити, щоб ви завжди були розслаблені і брали пози природно.

Що дає? При заняттях ананда-йогою витрачається 180 ккал за годину. Цей вид йоги підійде всім, в тому числі новачкам, недавно хворіли людям і тим, хто комплексує через вагу і не може розслабитися.

Аштанга-віньяса йога

Цей напрямок створено фізично розвиненим, атлетично складеним Шрі К. Паттабгі Джойсом. Тому і методика у нього силова, руху потужні, асани з’єднані динамічними переходами – віньяса. Ця йога вимагає деякої сили і витривалості. Вона підійде дівчатам і юнакам, які вже мають фізичну підготовку або як мінімум здорові і повні енергії.

Що дає? Аштанга-віньяса йога дозволяє підтягнути всі проблемні зони і навіть придбати м’язовий рельєф, поліпшити поставу і координацію. На занятті витрачається 300-350 ккал, а якщо доповнити тренування дієтою, то за два-три місяці вдасться схуднути на 5-7 кг.

Кріпалу-йога і джівамукті-йога

Тут на першому місці стоїть вдосконалення духу, яке дозволяє отримати ідеальне тіло. На заняттях потрібно усвідомленість кожної асани, вас будуть вчити відчувати роботу кожного м’яза, кожної кісточки. Практика вибудовується індивідуально. Викладач повинен визначити, де у вас блоки – фізичні та психологічні затиски, що заважають вільної циркуляції енергії, а отже, і обміну речовин, через що накопичується зайву вагу.

Що дає? Результат видно і на фізичному, і на психологічному рівні: вас перестає тягнути на солодке, поліпшується сон, йде живіт, підтягуються сідниці, стегна, груди. За одне заняття спалюється до 300 ккал. Однак ці види йоги підійдуть лише цілеспрямованим молодим людям, схильним до самопізнання.

Бикрам-йога і гаряча йога

Ці два види не дуже сильно розрізняються. Винахідник першого, Бікрам Чоудхурі, використовує всього 26 асан (з більш ніж 200 наявних в хатха-йоги). За право проводити заняття під брендом & laquo; Бікрам & raquo; клуби повинні платити франшизу, тому багато змінюють назву на & laquo; гаряча йога & raquo; і модифікують деякі асани. Головне ж в обох варіантах – температура повітря 40 & deg ;. Ідея в тому, що на батьківщині йоги, в Індії, клімат тропічний, значить, асани потрібно виконувати в жарі. Дійсно, м’язи і зв’язки при такій температурі більш еластичні, а піт тече рікою – обов’язково треба брати з собою воду і великий рушник.

Що дає? З заняття можна вийти, схуднувши на 2-3 кг, правда, йде не жир, а вода, яка відновиться за пару днів. Однак посилена циркуляція води прискорює обмін речовин і знижує апетит, тому, регулярно займаючись гарячої йогою, за три місяці вдасться скинути 5-8 кг. Однак цей напрямок підходить тільки для здорових молодих людей, які не мають проблем з серцево-судинною системою і нирками.

Фітнес-йога

По суті це йога, з якої прибрали всю філософію, залишивши тільки вправи на розвиток гнучкості, сили і координації. Найпоширеніший варіант в фітнес- клубах, які пропонують йогу пару раз в тиждень в числі інших програм.

Що дає? Підходить для будь-якого рівня підготовки, багато в чому орієнтована на підтягування проблемних зон. Але без дієти результат майже не буде помітний, а згоряє на ній близько 300 ккал за годину. Втім, багато що залежить від інструктора: часом навантаження можна порівняти з силовою йогою.

Силова йога, або Power Yoga

Цей напрямок – різновид аштанга-віньяса йоги. Інша назва пояснюється тим, що прихильники силової йоги не виконують догматичних вимог Паттабгі Джойса, в тому числі філософських. Зміна поз тут проходить ще швидше, ще енергійніше, а значить, вимоги до витривалості зростають.

Що дає? За заняття, якщо не будете халтурити, згорить не менше 400 ккал. Новачкам може бути складно, а ось молоді, що любить танці, тренування сподобається: силова йога часто проводиться під запальну музику.

Анусара-йога

Заняття відрізняються веселою, легкою атмосферою. Тут немає зосередженості на собі, навпаки, грає життєрадісна музика, можна жартувати і сміятися. В іншому все ті ж асани хатха-йоги, що виконуються, в залежності від рівня групи, то в більш силовій манері, то, навпаки, більш розслаблено.

Що дає? Дозволяє спалити як мінімум 300 ккал на годину. Але, головне, на таких заняття буде комфортно тим, хто не переносить зайве серйозні тренування.

Кундаліні-йога

Досить старе напрямок, що не входить в хатха-йогу і адаптоване для Заходу. Її завдання – змусити вас дихати глибоко і часто, як на спорті (що неприйнятно в хатха-йоги і техніках на її основі).

Що дає? Тренування розвиває гнучкість і легкі. Її особливість – велика кількість нахилів, різких видихів і т.д. що категорично не підходить людям, схильним до підвищеного або зниженого тиску, які мають захворювання серцево-судинної системи. А ось молодим і динамічним цей вид цілком по плечу, тим більше що він спалює до 400 ккал і допомагає схуднути на 3-4 кг за один-два місяці.

Новинки сезону

Сучасні види йоги з’являються на стику йоги і одного з видів фітнесу:

Йогабіт: йога + аеробіка. На уроці вас чекає повільний розігрів, за ним інтенсивне навантаження, потім вправи в парі і розслаблення. Підходить для молоді з невеликим зайвою вагою, дозволяє спалити 300-350 ккал за годину.

Динамічна йога: асани + силові вправи. Таке поєднання розвиває силу і витривалість, укріплює м’язи і дозволяє спалити жир. Витрачає 300-400 ккал за годину, не підійде тим, хто не любить різких рухів.

Йогалатес: асани + силові вправи з пілатесу. Спрямований на зміцнення центру тіла, поліпшення постави і розтяжки, добре підтягує живіт, сідниці і груди. Підходить для будь-якого рівня фізичної підготовки, забере у вас близько 300 ккал за годину.

Вини-йога для тих, кому треба привести себе в порядок після сесії або авралу на роботі. Тут кожна асана підлаштовується під індивідуальні особливості вашого тіла; важливо не правильне виконання пози, а ваші від неї відчуття. Заняття – майже лікувальна фізкультура, під час якої ви витратите близько 200 ккал.

Йога найт – & laquo; міська & raquo; різновид, що служить для вечірнього розслаблення після важкого дня. Займатися може хто завгодно, єдина вимога – не так на повний шлунок. Після йоги до ранку їсти не можна! Якщо дотримуватися цієї умови, втрата 2-3 кг за місяць забезпечена.

  • YouTube Video